Moloz Hattı

Bu yazımızın amacı moloz hattı olarak tabir edilen hizmetin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve kaçak moloz dökümü yapmanın cezaları hakkında bilgi vermektir.

Moloz toplama işi genellikle belediyeler tarafından özel sözleşmeler ile taşeron firmalara devredilir. Taşeron moloz toplama firmaları ise belediyelerden aldıkları bu yetkiyle, moloz alımı taleplerini karşılamak ve vatandaşların adresinden toplanan moloz atıklarını moloz döküm sahalarına dökümünü sağlamak için alo moloz hattı olarak tabir edilen telefon hatlarını açarlar. Bir çok belediye moloz atımı işini bu şekilde moloz firmalarına devreder ve belediye moloz hattı olarak bilinen hatlar aslında genel olarak taşeron moloz firmalarının kurduğu telefon hatlarıdır.

İstanbul nüfus olarak kalabalık ve çarpık kentleşme nedeniyle yaşaması zor bir şehir. İstanbul'da bulunan binalar büyük bir kısmı deprem yönetmeliğine uygun değildir. Bu nedenle devlet desteği kapsamında kentsel dönüşüm projesi başlatılmış ve bir çok bina kentsel dönüşüme girmiştir. İşte bu eski binaların yıkımı nedeniyle ve diğer insanların restorasyon nedeniyle ortaya çıkardıkları moloz miktarı inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. İstanbul'un moloz sorununu çözmek için belediyeler moloz atım firmalarıyla sözleşmeler yapmaktadır. İstanbul'da moloz atım işi o kadar yoğundur ki bu iş için kurulan moloz hatlarının ilerleyen dönemlerde kentsel dönüşüm molozu hattı, tadilat moloz hattı, dekorasyon moloz hattı, yıkım kırım moloz hattı, toprak moloz hattı, moloz taş hattı gibi sınıflara ayrılacağını düşünmekteyiz.

Moloz Hattı EkibiAyaz Yapı ve Nakliyat Ltd. ??ti. olarak İstanbul'un her ilçesine uzman moloz hattı ekibimizle birlikte en hızlı ve en ekonomik moloz toplama ve döküm hizmeti vermekteyiz. İstanbul'un tüm ilçelerinde hızlı, kesintisiz ve uygun fiyatlar ile moloz atıklarınızı ve her türlü hafriyatı alıp, belediye anlaşmalı yasal moloz döküm sahalarına döküyoruz.

Bizi her türlü moloz işi için 7/24 arayabilirsiniz. Moloz toplama hattı, moloz nakliye hattı, moloz döküm hattı hizmetlerimizden yararlanmak için arayabildiğiniz gibi moloz taş duvar yapımı hizmetleri için de arayabilirsiniz. Eğer arsanızın veya bahçenizin etrafını taş duvar yaptırmak istiyorsanız moloz taş hattımızı arayarak randevu almanız yeterlidir.

İnşaat yapımında meydana gelen moloz atıklarının daha kolay toplanabilmesi ve zamandan daha fazla tasarruf edebilmek için moloz kulesi veya moloz bacası adı verilen bir sistem inşaatlara kurulur. Moloz kulesiyle belirli bir alanda daha hızlı ve güvenli bir şekilde biriktirilen moloz yığınlarını yine alo moloz kulesi atığı hattımızı arayarak moloz toplama ekibimize aldırabilirsiniz. İstanbul moloz hattı servisimiz uzman molozcularımız ve moloz nakliye hattına bağlı araçlarımız ile inşaatınıza gelerek en kısa sürede moloz atıklarınızı alacaktır.

Moloz atma işini kolaylaştırmak için moloz çuvalı kullanabilirsiniz. Moloz çuvalı olarak ekmek fırınlarında satılan un çuvallarını ücretsiz veya çok düşük bedeller ile satın alabilirsiniz. Bizim için moloz atıklarınızın çuvallı veya çuvalsız olması önemli değildir. Ekip olarak İstanbul alo çuvallı/çuvalsız moloz hattı servisimiz her türlü moloz atımı için size yardımcı olacaklardır.

Moloz Hattıyla Alakalı Sık Sorulan Sorular:

 1. Moloz hattı servisi ile aldığınız moloz atığı sınıfına giren atıklara örnek verebilir misiniz?
  • Kentsel dönüşüm molozu hattı, tadilat ve restorasyon moloz atıkları, alçı molozu, alçıpan molozu alımı, yıkım kırım molozu toplama, duvar molozu taşıma hattı, mutfak dolabı molozu yükleme, evye & batarya molozu, kalekim molozu, laminat parke molozu döküm hattı, vs.
 2. Kaçak moloz dökümünü yapanları hangi hatta şikayet etmeliyim?
  • Kaçak moloz döküm ihbarlarınızı moloz toplama hattına yapmamalısınız. Çünkü moloz toplama hattı sadece moloz alım taleplerine bakmaktadır. İhbarlarınızı kaçak moloz döküm ihbar hattı olan Çevre ve ??ehircilik Bakanlığının Alo 181 Çevre Hattına yapmanız gerekmektedir.
 3. İnşaat temelinden alınan toprak atıklarını moloz hattı ile aldırabilir miyim?
  • Bu soru genellikle müteahhit firmaları tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Evet toprak moloz hattı ekibimizden randevu alarak hafriyat toprak ve taş molozlarının toplanmasını isteyebilirsiniz.
 4. Eski ev eşyalarımı moloz hattını arayarak aldırabilir miyim?
  • Eski ev eşyalarınız kullanılabilir durumdaysa yardım kuruluşlarına bağış yapabilirsiniz. Ancak kullanılmayacak durumdaki ev eşyalarınızı moloz hattı servisi ile aldırabilirsiniz.
 5. Mutfak dolaplarımı değiştirdim. Eski mutfak dolapları moloz atığı olarak kabul ediliyor mu?
  • Evet. Eski mutfak dolaplarınızı moloz atığı olarak alıyoruz.

Telefondan Fiyat Almak

Bir nakliyat ve moloz atım firması olarak kurduğumuz alo moloz hattım olarak tabir edilen telefon hattımızdan moloz atım fiyatlarını hızlıca öğrenebilirsiniz. Size en ucuz moloz atım fiyatlarını sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Moloz hattı ücretlerini etkileyen en önemli faktör atılacak olan molozun miktarıdır. Moloz miktarı arttıkça moloz hattı ücreti de doğrusal olarak artar. Ancak moloz atım işinde asıl amaç daha temiz bir çevre olduğu için moloz hattı fiyatları diğer nakliyat ücretlerine göre çok daha uygundur.

Tahmini fiyat tablosu aşağıdaki gibidir. Net fiyat almak için bizi arayınız.

çuval (30-35 kg)2 TL
kamyonet150 TL
kamyon250 TL
kepçe400 TL
eleman60 TL

Ayrıca moloz hattı fiyatlarını etkileyen başka unsurlar da bulunmaktadır. Mesela moloz yığınının bir binanın önünde bulunmasıyla yine aynı binanın 8. katında bulunması fiyatları etkileyecektir. Çünkü molozun asansörsüz bir binadan aşağıya indirilmesi ekstradan efor ve zaman almaktadır.

Her türlü çuvallı çuvalsız moloz atıklarınıza en uygun moloz hattı nakliye aracı ve ekibini en uygun fiyatlar ile sağlıyoruz. 1999'dan bu yana en uygun fiyata en hızlı moloz hattı servisini vermek için emek sarf ediyoruz.

İBB - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Moloz Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi moloz hattı yani Moloz Hattı: İBB Moloz Hattı İstanbul İBB moloz hattı olarak bilinen hizmet, İBB'nin daha temiz bir çevre için sözleşmelerle taşeron moloz firmalarına yüklediği bir iştir. Yani aslında İBB alo moloz hattı olarak bahsedilen hatlar bu taşeron firmaların hatlarıdır.

İstanbul'da yaşayanlar iyi bilirler ki İBB çevre temizliği konusunda çok hassastır ve bu nedenle moloz toplama hatları konusuna çok önem vermektedir. İBB moloz toplama hattı numarası da tam olarak bu sebeple kurulmuştur. Ayrıca belirtmek isteriz ki İstanbul'da rastgele moloz atımı yapan kişilere 2872 sayılı çevre kanununa göre çok ağır idari para cezaları kesmektedir. Kaçak döküm yapan kişilere 50 bin 975 TL, tüzel kişilere ise 150 bin 975 TL para cezası kesilmektedir. Bu nedenle kaçak moloz atımı yapmak yerine "ibb alo moloz" hattımızı aramanızı tavsiye ediyoruz.

Belediye moloz hattı olarak tabir edilen hat vatandaşlarımızın moloz atıklarını ekonomik bir şekilde bertaraf edebilmeleri amacıyla kurulmuştur. Bu hat aracılığı ile ibb moloz atım hattı ekibi adresinize gelerek molozlarınızı alır ve moloz döküm sahalarına götürür. Bu sayede daha temiz bir çevrede ve daha sağlıklı ortamlarda yaşama imkanı sürdürülebilir hale gelir.

Yerel belediyeler de moloz hattı servisini taşeron firmalar aracılığı ile çok uygun fiyatlara yapmaktadırlar. Ayaz yapı olarak moloz alım hattımızı aradığınızda, hızlı bir şekilde adresinizden atıkları alıyoruz. Ayrıca her türlü moloz hattı elemanını, moloz nakliye hattı ile yükleyici moloz aracı ihtiyacınıza cevap verebiliyoruz. Adresinizden alınan çuvallı molozları veya çuvalsız molozları döküm sahalarına döküyoruz.

İBB çevre hattı olarak da bilinen bu hat ile her türlü moloz için bizi arayın ve çevreyi korumamıza yardımcı olun.

Alo Moloz Hattı 0538 027 21 29

Belediye moloz hattı 0507 096 85 54 size 7/24 hizmet vermektedir. Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. "Bugün pazar kimse çalışmaz", "Bu saatte moloz atımı mı olur?" diye düşünmenize gerek yok. Yedi gün yirmi dört saat hizmetinizdeyiz.

Belediye Moloz Hattı ne için kullanılır?

Belediye moloz hattı İstanbullulara özel olarak kurulmuş olan ve 7/24 hizmet veren bir hattır. Bu hattımızı arayarak moloz kaçak moloz döküm ihbar hattıatıklarınızın atımı için moloz toplama ekibi ile birlikte moloz nakliye aracı talep edebilirsiniz. Dilerseniz sadece nakliye aracı da talep edebilirsiniz. Bu durumda yükleme işini siz yapmak veya yaptırmak durumundasınız.

Bu hattın asıl amacı tadilat yapan vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmaktır. Tadilat yapan İstanbullular meydana çıkan atıklarını moloz hattını arayarak toplatabilirler. Bu sayede  çuvallı veya çuvalsız molozlar dairenizden veya iş yerinizden alınır ve moloz döküm sahasına dökülür.

Moloz hattımız İstanbul'un her ilçesine hızlı ve ekonomik ücretlerle hizmet vermektedir. İstanbul moloz hattı servisimizin İstanbul'un bazı ilçelerine vermekte olduğu servis ile alakalı detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

 1. Yeşilköy Belediyesi Moloz Hattı
 2. Esenyurt Belediyesi Moloz Hattı
 3. Başakşehir Moloz Hattı
 4. ??işli Belediyesi Moloz Hattı
 5. Beyoğlu Belediyesi Moloz Hattı
 6. Bakırköy Belediyesi Moloz Hattı
 7. Bağcılar Moloz Hattı

Diğer tüm yazılar ve en son güncel moloz hattı yazılarımız için moloz hattı kategorisini inceleyebilirsiniz.

Belediye moloz hattını aramak yerine kaçak döküm yaparsam ne olur?

Belediye moloz hattı daha temiz ve sağlıklı bir çevreyi sağlamak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek için kurulmuştur. Moloz hattını aramadan molozlarını caddelere, kaldırım kenarlarına ve çöp kutularına atanlara belediye zabıta ekipleri tarafından 2872 sayılı çevre kanununa göre 50 bin 975 TL'ye kadar idari para cezası kesilmektedir. Ayrıca kaçak moloz dökümü yapan eğer tüzel kişi ise bu ceza 150 bin 975 TL olarak uygulanmaktadır. Bu nedenle çok uygun fiyatlara taşeron firmalara yaptırılabilecek olan bir iş, kat be kat fazla fiyata mal olmaktadır. Moloz atımı işleri için belediye moloz hattımızı arayabilirsiniz

Ayaz Yapı ve Nakliyat Limited ??irketi olarak en uygun fiyatlara moloz atım hizmeti vermekteyiz. Dilerseniz moloz yükleme işi için istediğiniz kadar elemanı adresinize gönderiyoruz. Bizi 7/24 arayabilirsiniz. Eğer moloz miktarınız çok fazla ise ve çalışma ortamı müsait ise yükleyici yani iş makinesi de gönderebiliriz.

Adresinizden aldığımız molozları, moloz atım ekibimiz ile birlikte moloz döküm sahasına götürüyoruz.

Alo moloz hattı ekibimizle paylaşmanız gereken bilgiler

0507 096 85 54 numaralı moloz hattımızı aradığınızda size en iyi hizmeti verebilmemiz için bazı bilgilere ihtiyaç duyuyoruz. Bu bilgileri moloz hattı ekibimizle paylaştığınızda size en uygun fiyatlarla en uygun hizmeti vereceğimizden emin olabilirsiniz. İhtiyaç duyduğumuz bilgilerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Molozun alınacağı il ve ilçe bilgisi
 • Molozun toplanmasını istediğiniz tarih ve saat bilgisi
 • Moloz miktarı ve ihtiyacınız olan nakliye aracının türü (moloz kamyoneti/moloz kamyonu)
 • Moloz miktarı fazla ise kepçeye yani moloz yükleyici araca ihtiyaç olup olmadığı
 • Moloz miktarı fazla ancak iş makinesinin çalışabileceği alan yok ise, yani insan gücü ile atılması gerekiyorsa kaç kişiye ihtiyaç olabileceği

Tüm bu bilgileri paylaştıktan sonra moloz hattımızda çalışan personelimiz sizinle işlem ücretini paylaşacaktır. Moloz hattımızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.


İstanbul'a özel moloz hattı hizmeti

İstanbul moloz hattı servisi restorasyon ve inşaat molozu atıklarının moloz döküm sahalarına dökümü amacıyla kurulmuştur. İstanbul Türkiye'nin hem nüfus hem coğrafi hemde yapısal olarak en çok büyüyen ve gelişen şehridir bu nedenle her ay 5 milyon tona yakın moloz atığı oluşmaktadır. İstanbul'da yaşayan milyonlarca insan yaşadıkları veya çalıştıkları yerleri daha güzel ve daha estetik hale getirmek için çalışmaktadır. Bu nedenle her gün binlerce iş yeri ve evde tadilat ve dekorasyon işleri yapılmaktadır. İşte tam da bu nedenle İstanbul moloz hattı hizmeti doğmuştur.

Bu işler, yani tadilat ve dekorasyon işleri nedeniyle ortaya genelde tonlarca ağırlığında moloz atığı çıkıyor. Bazen bir kamyon veya kamyonetin kasasını doldurabilecek kadar çok olan bu atıkların belediyelerin çöp konteynerlerine veya boş bulunan alanlara atımı kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayan kişi ve kuruluşlara idari para cezaları uygulanmaktadır. Bu tür ceza ile karşılaşmamak için İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir hizmet olarak başlayan İstanbul alo moloz hattı hizmetini kullanması gerekmektedir. İstanbul'a özel 7/24 hizmet veren ilk moloz hattı servisi hizmetinizdedir. Ayaz Yapı ve Nakliyat Ltd. ??ti. olarak, İstanbul moloz hattı ekibimiz İstanbul'da ikamet eden vatandaşlarımıza özel olarak 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Moloz hattımızı gece gündüz fark etmeksizin, istediğiniz vakitte arayabilirsiniz.

İstanbul moloz hattımızı arayarak isterseniz sadece moloz atımı aracı, isterseniz ayrıca moloz toplama ekibi veya kamyon/kamyonet ile birlikte yükleyici iş makinesi talebinde de bulunabilirsiniz. Yükleyicinin çalışabileceği bir ortam yoksa moloz miktarı ne kadar çok olursa olsun bu iş moloz atım ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Teklif formuyla fiyat alabilirsiniz

Moloz alımı fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, moloz hattımızı aramak yerine sitemizin teklif formunu da kullanabilirsiniz. Bunun için sitemizin en altında bulunan "teklif al" butonuna tıklayarak açılan formu doldurmanız yeterlidir. Moloz hattı personelimiz teklif talebinize en kısa sürede sizi arayarak dönecek ve gereken bilgilendirmeyi yapacaktır.

Teklif formu 7/24 ücretsiz olarak kullanılabilir ancak teklif formuna dönüşler ortalama 0-2 saat aralığında yapılmaktadır. Bu nedenle eğer "Benim işim acil!" diyorsanız, teklif formu yerine alo moloz hattımızı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Teklif formuna girdiğiniz kişisel bilgileriniz kesinlikle hiçbir kişi ve kuruluşla paylaşılmaz. Sadece ve sadece talebinize istinaden size bilgi vermek için aranacaksınız. Bunun dışında hiçbir reklam amaçlı sms gönderimi yapılmayacaktır.


Randevu ile alakalı bir kaç not

Moloz atımı işlemi için moloz hattı operatörlerimiz size en uygun tarih ve saat için kayıt oluşturduktan sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır. Ancak moloz hattımızdan randevu verilirken tarih net olarak verilse de, saat net olarak verilememektedir.

Randevu saati belirli bir aralık olarak verilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri İstanbul'un trafik sorunudur. Artık İstanbul'da ne zaman nerede trafik olacağını ve bu trafiğin ne kadar vakit alacağını tahmin etmek çok zordur. Bu nedenle size verilen tarih net olsa da saat bilgisi net değildir. Randevu saatini (+/-) 2 saat olarak değerlendirmeniz ve diğer işlerinizi buna göre belirlemeniz faydanıza olacaktır.


Moloz hattı kategorisindeki yazılarımızı görmek için tıklayınız.