Bu yazımızda kiralık iş makinaları sektöründe lider Ayaz Yapı ve Nakliyat Limited ??irketi'nin kiralık kepçe sağlama hizmeti ile alakalı detaylı bilgiler vereceğiz. Bu yazımızda kiralık kepçe türleri, günlük ve aylık kepçe kiralama fiyatları ve kepçe kiralarken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Kepçelerin bir diğer telaffuz şekli JCB'dir. Bunun Türkçe'deki karşılığı "cisibi"dir. Yani aslında kiralık JCB, kiralık kepçe olarak tabir edilen terimlerin hepsi aynı şeyi ifade etmektedir.

Türkiye'de en çok ihtiyaç duyulan ve en çok kiralanan iş makinalarından bir tanesi kepçedir. Kiralık kepçeler hafriyat, moloz gibi her türlü yükleme işlerinde kullanılmaktadır. Ancak JCB, yani kepçelerin tek kullanım amacı yükleme değildir. Aynı iş makinaları kırıcı, kazıyıcı ve forklift gibi indirme bindirme amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Yani bazı JCB türleri çok fonksiyonlu olabilirler. Bunlar beton ve asfalt gibi sert nesneleri kırmak, inşaat temeli kazmak ve çıkan toprağı yüklemek amacıyla kullanılabilirler.

KİRALIK KEPÇELER

Kiralık Kepçe Fiyatları

Kiralık kepçe fiyatları saatlik, günlük veya aylık olarak hesaplanmaktadır. Günlük ve aylık kiralanan kepçelerin saatlik ücreti bu sürelerden daha kısa süreler için kiralanan kepçelerin bir saatlik ücretinden daha düşük olmaktadır. Yani uzun süreli kiralamalarda saatlik ücret düşmektedir.

Ayaz Yapı Nakliyat olarak ister saatlik kepçe ihtiyacınız olsun, ister aylık olsun her türlü kepçe kiralama hizmetimiz vardır. Saatlik ve gündelik kiralık kepçe fiyatlarına kepçe operatörünün fiyatı da dahildir. Aylık kiralık kepçelerde isteseniz kendi operatörlerinizi çalıştırabilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan saatlik kiralık kepçe fiyatları, günlük kiralık kepçe fiyatları ve aylık kiralık kepçe fiyatlarını görebilirsiniz. Kiralık kepçe fiyatları kepçenin özelliklerine ve kapasitesine göre değişmektedir. Bu nedenle aşağıdaki tabloda sadece fiyat aralığı verilmiştir. Net fiyat almak isteyen müşterilerimizin sitemizin iletişim bölümünden bizimle iletişime geçmeleri gerekmektedir.

ZAMAN DİLİMİFİYAT ARALI??I
Saatlik100 TL - 500 TL
Günlük600 - 1500 TL
Aylık6750 - 12000 TL

Kiralık Kepçe Türleri

Bir çok marka, çeşit ve özellikte kepçeler bulunmaktadır. Bunlar yapmak istediğiniz işin gereksinimlerine göre değişmektedir. Örneğin mini kepçe olarak tabir edilen kepçe türü adından da anlaşılacağı üzere küçük bir kepçedir ve büyük kepçelerin giremediği yerlerdeki yükleme işlerini halletmek için kullanılırlar. Kiralık mini kepçelerimiz hakkında bilgi almak ve kiralama fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2CX / 3CX / 4CX / 5CX kepçeler

Kepçeleri birbirinden ayırmak için kullanılan model isimleri birbirinden farklı özelliğe sahip olduğunu ifade etmektedir. 2CX, 3CX, 4CX, 5CX gibi model isimleriyle birbirinden ayrılan kepçe modelleri birbirinden çok farklı özelliğe sahiptir. Kepçe satın alma veya kepçe kiralama işleminden önce bu model isimlerinin ve özelliklerinin ne anlam ifade ettiğini öğrenmek gereklidir.

Kiralık kepçelerin beygir gücü birbirinden ayrılmaktadır. Bunun dışında motor tarafından üretilen tork değerleri de farklılaşmaktadır. Kepçelerin en önemli unsurları arasında yer alan hidrolik sistemlerin basınçlarının değeri kepçenin yüklenebileceği güce paralel olarak değişim göstermektir. Yukarıda ki özellikler kepçelerin birbirinden ayrılmasını sağlayan özelliklerden sadece bir kaçı. Kiralık 2CX, 3CX, 4CX, 5CX kepçelerin bu gibi model isimlerine ayrılması teknik özellikler bakımından birbirinden farklılaşmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca genelde JCB olarak yazılan ve cisibi olarak okunan kepçeler yükleyici, kırıcı, kazıyıcı ve forklift olarak kullanılabilirler. Kiralık JCB türlerine ait görseller aşağıdaki gibidir.

En basit kazıyıcı ve yükleyici lastik tekerlekli JCB kepçe:

KAZMA VE YÜKLEME AMAÇLI JCB KEPÇE


Paletli Kepçe:

Bu kepçe türü zor arazi şartlarında kullanılır. Lastik tekerlekli kepçenin lastiklerini kesen sivri kayaların bulunduğu yerlerde paletli JCB kepçeler kullanılır.