Bobcat beton pompası ile betonu istediğiniz yere basabilirsiniz. Kiralık bobcat beton pompası için tıklayınız.
İş Makineleri ve Özellikleri
2017-09-30 19:01:10
Bobcat Beton Pompası

Bobcat Beton Pompası

Günümüzün en temel yapı malzemesi olan beton hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Beton pompası kullanmak yerine eski usul işçilik yöntemiyle betonun bir yerden başka bir yere taşınması, betonun içerisine farklı malzemelerin karışmasına, taşıma esnasında çevreye dökülen betonlar nedeniyle zarar uğrama gibi pek çok olumsuz yönü vardır. Betonun kullanılacağı alanlara ulaştırılması günümüz teknolojisi ile oldukça kolaydır. 

Uzak mesafelere yada yüksek alanlara betonun pompalanarak gönderilmesi en yaygın olarak olan yöntem olarak bilinmektedir. Bobcat beton pompası kullanılarak beton içerisine herhangi bir yabancı malzeme karışmadan direkt olarak kullanılacağı alana pompalanması mümkündür. 

Bobcat beton pompası üzerine koruma, süzme ve muhafaza olmak üzere 3 bölüm bulunur. Her bölüm kendine ait görevi yerine getirerek betonun güvenli bir şekilde pompaya ulaşmasını sağlar. Pompaya ulaşan betonlar pompanın itme kuvvetine maruz kalarak, betonu hedeflenen yere gönderir. Böylece kısa süre içerisinde çok fazla miktarda beton pompalanması mümkün olmaktadır. 

Bobcat beton pompası kullanılarak hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Beton pompasının kullanımı oldukça ekonomiktir ve hızlı pompalama teknolojisi sayesinde oldukça uzak mesafelere pompalama işlemi sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Bobcat beton pompası kullanarak beton mikserinin giremeyeceği bir alana uzaktan beton pompalamak mümkündür. Çünkü bu pompa uzak mesafelere kolaylıkla beton gönderecek güce sahiptir. 

Araç girmesinin mümkün olmadığı alanlardaki beton ihtiyaçlarınızı Bobcat ile karşılamak mümkün. Bobcat beton pompası düz ve hafif eğimli zemin üzerinde yaklaşık olarak 80m uzaklığa beton gönderebilmektedir. Bu sayede araçların veya kişilerin ulaşamayacağı alanlara beton göndermek mümkün hale gelmektedir. 

Bobcat beton pompası tarafından gönderilen betonun çıkış hortumunun kolayca kontrol edilerek beton dökülmesi alana nokta atışı yapılabilmektedir. Beton dökülmesi esnasında taşma durumu yada yolunda gitmeden bir durum yaşandığında pompalamayı anlık olarak hızlıca sonlandırabileceğiniz güvenlik önlemleri Bobcat beton pompası üzerinde yer almaktadır. İş güvenliği unsurlarının tamamını karşılayan Bobcat beton pompası, betonun pompalanacağı alana hem yabancı cisim hem de insan uzvu girmemesi için koruma ızgarasına sahiptir. Bu sayede yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçilebilmektedir.

Eğer bir beton pompası ataşmanına sahip bir bobcat'e ihtiyacınız olursa, bu ihtiyacınızı kiralama hizmetimizden yararlanarak giderebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yap